Zamów intencję mszalną

Uwaga! Od dnia 22 stycznia 2018 zmianie uległo konto bankowe do intencji mszalnych.

Poniżej znajdziesz formularz do złożenia intencji.
Intencje mszalne: Tel. kom.+48 728 429 917

Jakie są rodzaje intencji?

W naszym kościele można zamówić następujące 5 rodzaje intencji:
(informujemy, że najbliższe wolne terminy są na intencje – „Indywidualna bezgodzinowa”)

  1. Indywidualna godzinowa – kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (datę i godzinę) odprawienia Mszy św.;
  2. Indywidualna bezgodzinowa, – kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (datę) odprawienia Mszy św. poza kościołem (najczęściej w klasztorze). Nie ma jednak możliwości uczestniczenia w niej ani ustalenia godziny jej odprawienia;
  3. Indywidualna bezdatowa – kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; bez wskazania konkretnego terminu, odprawiana jest ona w pierwszym możliwym terminie, jako intencja bezgodzinowa.
  4. Msze św. roczne za zmarłych — odprawiane w każdy poniedziałek, o godz. 9.00 za zmarłych poleconych naszym modlitwom, których imiona podaliśmy na kartkach wypominkowych złożonych w kościele do skrzynki z odpowiednim napisem lub przez Internet. Cykl roczny trwa od listopada do października następnego roku. Dodatkowo również za tych zmarłych przez cały listopad czytamy wypominki i odmawiamy różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św. Przez cały rok w każdy poniedziałek odmawiamy różaniec za zmarłych pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  5. Gregoriańska – intencja za jedną zmarłą osobę; intencję taką odprawia się codziennie przez 30 kolejnych dni;
Po co zamawiać Mszę świętą?

W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Wszystkie one ustępują jednak, co do wartości Mszy świętej. W Eucharystii, bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas i przywraca nam nowe życie. Jest to, więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski.

Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?

Intencją mszalną można, więc objąć żywych – siebie, naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu.
Możemy się także modlić za naszych zmarłych, – aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba.
Możemy się modlić także w intencjach ogólnych – za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny itp.

Ile to kosztuje?

Dawniej dawano dziesięcinę z własnych dochodów, teraz dajemy, „co łaska”. Dajemy na tacę – w ten sposób utrzymujemy kościół – możemy dzięki tej ofiarności dbać o jego wygląd i stan materialny.

Kiedy prosimy o odprawienie Mszy św., dołączamy ofiarę. Nie jest to zapłata za modlitwę; Msza św. jest za darmo – cenę zapłacił Chrystus. Ofiara jest podstawowym źródłem utrzymania braci z klasztoru, to rodzaj odpowiedzialności za Kościół, a zapewne też wyraz troski i sposób dzielenia się tym, co się posiada.

Jak zamówić intencję mszalną?

Intencje mszalne przyjmujemy codziennie w zakrystii, przed i po każdej Mszy św. W dni powszednie również w godz. 10.00 – 12.30 oraz od 14.15 – 16.45 (od 1 maja do 31 sierpnia do godz. 17.45). Chętnych prosimy o zgłaszanie się u osoby dyżurującej w kościele, posiadającej identyfikator.

W piątki kościół zamknięty jest w godz. 10.00 – 12.00.

Można również zamówić intencje mszalne korzystając z formularza kontaktowego. Po upewnieniu się, iż we wskazanym terminie możemy odprawić Mszę św., potwierdzimy to w wiadomości zwrotnej i podamy numer konta, na który dokonuje się przelew.

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione.

Formularz służy wyłącznie do zamawiania intencji mszalnych. Jeśli chcesz wysłać wiadomość w innej sprawie, przejdź do zakładki Kontakt

Uwaga! Prosimy nie wysyłać ofiary za Mszę św. na żaden inny numer konta, jak ten, który podany poniżej:

Konto do ofiar intencji mszalnych:
Klasztor OO. Dominikanów
św. Jakuba w Sandomierzu
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
46 9429 0004 2001 0005 0366 0002

Konto dla przelewów zagranicznych:
PL46 9429 0004 2001 0005 0366 0002
Kod Swift: GBWCPLPPXXX

Prośba o intencję

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Telefon*
Wybierz rodzaj intencji*


Wybierz preferowaną datę (format daty: rok-miesiąc-dzień np.: 2017-12-31)

Treść intencji*
Ewentualne uwagi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)
* - pole wymagane