Zamów intencję mszalną

Uwaga! Od dnia 22 stycznia 2018 zmianie uległo konto bankowe do intencji mszalnych.

Poniżej znajdziesz formularz do złożenia intencji.
Jeśli Państwu zależy na konkretnym terminie odprawiania Mszy św., uprzejmie prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny z ojcem zakrystianinem pod numerem tel.kom. 600-533-095.

Jakie są rodzaje intencji?

W naszym kościele można zamówić następujące 5 rodzaje intencji:
(informujemy, że najbliższe wolne terminy są na intencje – „Indywidualna bezgodzinowa”)

  1. Indywidualna godzinowa – kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (datę i godzinę) odprawienia Mszy św.;
  2. Indywidualna bezgodzinowa, – kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (datę) odprawienia Mszy św. poza kościołem (najczęściej w klasztorze). Nie ma jednak możliwości uczestniczenia w niej ani ustalenia godziny jej odprawienia;
  3. Indywidualna bezdatowa – kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; bez wskazania konkretnego terminu, odprawiana jest ona w pierwszym możliwym terminie, jako intencja bezgodzinowa.
  4. Msze św. roczne za zmarłych — odprawiane w każdy poniedziałek, o godz. 9.00 za zmarłych poleconych naszym modlitwom, których imiona podaliśmy na kartkach wypominkowych złożonych w kościele do skrzynki z odpowiednim napisem lub przez Internet. Cykl roczny trwa od listopada do października następnego roku. Dodatkowo również za tych zmarłych przez cały listopad czytamy wypominki i odmawiamy różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św. Przez cały rok w każdy poniedziałek odmawiamy różaniec za zmarłych pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  5. Gregoriańska – intencja za jedną zmarłą osobę; intencję taką odprawia się codziennie przez 30 kolejnych dni;
Po co zamawiać Mszę świętą?

W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Wszystkie one ustępują jednak, co do wartości Mszy świętej. W Eucharystii, bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas i przywraca nam nowe życie. Jest to, więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski.

Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?

Intencją mszalną można, więc objąć żywych – siebie, naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu.
Możemy się także modlić za naszych zmarłych, – aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba.
Możemy się modlić także w intencjach ogólnych – za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny itp.

Ile to kosztuje?

Dawniej dawano dziesięcinę z własnych dochodów, teraz dajemy, „co łaska”. Dajemy na tacę – w ten sposób utrzymujemy kościół – możemy dzięki tej ofiarności dbać o jego wygląd i stan materialny.

Kiedy prosimy o odprawienie Mszy św., dołączamy ofiarę. Nie jest to zapłata za modlitwę; Msza św. jest za darmo – cenę zapłacił Chrystus. Ofiara jest podstawowym źródłem utrzymania braci z klasztoru, to rodzaj odpowiedzialności za Kościół, a zapewne też wyraz troski i sposób dzielenia się tym, co się posiada.

Jak zamówić intencję mszalną?

Intencje mszalne przyjmujemy codziennie w zakrystii, przed i po każdej Mszy św. W dni powszednie również w godz. 10.00 – 12.30 oraz od 14.15 – 16.45 (od 1 maja do 31 sierpnia do godz. 17.45). Chętnych prosimy o zgłaszanie się u osoby dyżurującej w kościele, posiadającej identyfikator.

W piątki kościół zamknięty jest w godz. 10.00 – 12.00.

Można również zamówić intencje mszalne korzystając z formularza kontaktowego. Po upewnieniu się, iż we wskazanym terminie możemy odprawić Mszę św., potwierdzimy to w wiadomości zwrotnej i podamy numer konta, na który dokonuje się przelew.

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione.

Formularz służy wyłącznie do zamawiania intencji mszalnych. Jeśli chcesz wysłać wiadomość w innej sprawie, przejdź do zakładki Kontakt

Uwaga! Prosimy nie wysyłać ofiary za Mszę św. na żaden inny numer konta, jak ten, który podany poniżej:

Konto do ofiar intencji mszalnych:
Klasztor OO. Dominikanów
św. Jakuba w Sandomierzu
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
46 9429 0004 2001 0005 0366 0002

Konto dla przelewów zagranicznych:
PL46 9429 0004 2001 0005 0366 0002
Kod Swift: GBWCPLPPXXX

Jeśli Państwu zależy na konkretnym terminie odprawiania Mszy św., uprzejmie prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny z ojcem zakrystianinem pod numerem tel.kom. 600-533-095.

Prośba o intencję

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Telefon*
Wybierz rodzaj intencji*


Wybierz preferowaną datę (format daty: rok-miesiąc-dzień np.: 2017-12-31)

Treść intencji*
Ewentualne uwagi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)
* - pole wymagane