Zamów intencję mszalną

Konto do ofiar intencji mszalnych:
82 2030 0045 1110 0000 0413 1120
Konto w euro: PL 45 2530 0008 2051 1041 9794 0003
Kod BIC (SWIFT): NESBPLPW
Msze święte można ofiarować: w intencji żywych (np. o Boże błogosławieństwo: z okazji imienin; urodzin; rocznicy; prośba o jakąś łaskę) oraz zmarłych.
Jakie są rodzaje intencji?

W naszym kościele odprawiamy pięć rodzajów intencji:

  1. Indywidualna godzinowa – kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (datę i godzinę) odprawienia Mszy św. Taką intencję można zamówić wyłącznie w zakrystii, najlepiej bezpośrednio po mszy św., u któregoś z ojców.
  2. Indywidualna bezgodzinowa – jeden z ojców odprawia jedną Mszę św. w danej intencji w najbliższym wolnym terminie, bez podania konkretnej godziny. Taką intencję można zamawiać w zakrystii i przez formularz internetowy.
  3. Zbiorowa – jeden z ojców odprawia jedną Mszę św., ofiarowując ją w wielu intencjach. Taką mszę św. odprawiamy w środy o godz. 18.30 za wstawiennictwem błog. Sadoka i jego Towarzyszy Męczenników oraz w każdą sobotę o godz. 9-tej za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej. Taką intencję można zamawiać na kartkach przy kaplicy błog. Męczenników i przy kaplicy Matki Bożej w naszym kościele.
  4. Zbiorowe za zmarłych, tzw. msze św. „roczne” — jeden z ojców odprawia jedą mszę św. w intencji wielu zmarłych, których imiona zostały wypisane na kartkach wypominkowych. Taką msze św. sprawujemy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30. Przed tą mszą św. o godz. 18-tej modlimy się na różańcu w intencji za zmarłych. Taką intencję można zamawiać w zakrystii, na kartkach wypominkowych złożonych w kościele i przez formularz internetowy.
  5. Gregoriańska – czyli 30 następujących po sobie Mszy świętych sprawowanych przez ojców z naszego klasztoru przez kolejne dni. Można je ofiarować tylko za jednego zmarłego. Ten rodzaj Mszy świętych można zamawiać tylko u o. Bogusława OP w zakrystii lub pod nr tel kom. 600-533-095.

Poniżej znajdziesz formularz do złożenia intencji.

Formularz kontaktowy – zamawianie intencji przez internet

Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione.

Formularz służy wyłącznie do zamawiania intencji mszalnych. Jeśli chcesz wysłać wiadomość w innej sprawie, przejdź do zakładki Kontakt

Uwaga! Prosimy nie wysyłać ofiary za Mszę św. na żaden inny numer konta, jak ten, który podany poniżej:
Konto do ofiar intencji mszalnych:
Klasztor OO. Dominikanów w Sandomierzu
BGŻ BNP PARIBAS
82 2030 0045 1110 0000 0413 1120
Uwaga zmiana numeru konta w euro
Konto dla przelewów zagranicznych w walucie innej niż polski złoty:
Klasztor OO. Dominikanow w Sandomierzu
Staromiejska 3, 27-600 Sandomierz, Poland
IBAN: PL 45 2530 0008 2051 1041 9794 0003
BIC (SWIFT): NESBPLPW
Prośba o intencję

Imię*
Adres e-mail*
Wybierz rodzaj intencji*

Zamówienie na mszę św. indywidualną bezgodzinową przyjmujemy w naszym sanktuarium na najbliższy możliwy dzień. O terminie tym poinformujemy drogą mailową. Nie ma możliwości wyboru konkretnego dnia.

Treść intencji*
Ewentualne uwagi (z dużym wyprzedzeniem czasowym można wskazać preferowany dzień odprawienia mszy św.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Administratorem danych osobowych jest klasztor Ojców dominikanów w Sandomierzu, ul. staromiejska 3, 27-600 Sandomierz
* - pole wymagane

Po co zamawiać Mszę świętą?

W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Wszystkie one ustępują jednak, co do wartości Mszy świętej. W Eucharystii, bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas i przywraca nam nowe życie. Jest to, więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski.

Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?

Intencją mszalną można, więc objąć żywych – siebie, naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu.
Możemy się także modlić za naszych zmarłych, – aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba.
Możemy się modlić także w intencjach ogólnych – za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny itp.

Ile to kosztuje?

Dawniej dawano dziesięcinę z własnych dochodów, teraz dajemy, „co łaska”. Dajemy na tacę – w ten sposób utrzymujemy kościół – możemy dzięki tej ofiarności dbać o jego wygląd i stan materialny.

Kiedy prosimy o odprawienie Mszy św., dołączamy ofiarę. Nie jest to zapłata za modlitwę; Msza św. jest za darmo – cenę zapłacił Chrystus. Ofiara jest podstawowym źródłem utrzymania braci z klasztoru, to rodzaj odpowiedzialności za Kościół, a zapewne też wyraz troski i sposób dzielenia się tym, co się posiada.