Zamów intencję mszalną
Uwaga zmiana numeru konta intencyjnego! Szczegóły poniżej.
Jakie są rodzaje intencji?
Msze święte można ofiarować: w intencji żywych (np. o Boże błogosławieństwo: z okazji imienin; urodzin; rocznicy; prośba o jakąś łaskę) oraz zmarłych.
W naszym kościele odprawiamy pięć rodzajów intencji:
- Indywidualna godzinowa – kapłan odprawia jedną mszę świętą w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (datę i godzinę) odprawienia mszy świętej. Taką intencję można zamówić wyłącznie w zakrystii, bezpośrednio po mszy świętej.
- Indywidualna bezgodzinowa – jeden z ojców odprawia jedną mszę świętą w danej intencji w najbliższym wolnym terminie, bez podania konkretnej godziny. Taką intencję można zamówić wyłącznie w zakrystii, bezpośrednio po mszy świętej.
- Konwentualna – jeden z ojców odprawia mszę świętą, ofiarowując ją w wielu intencjach. Taką mszę świętą konwentualną (główną mszę naszej wspólnoty klasztornej) odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 w kaplicy przed obrazem Matki Bożej Różańcowej (poza świętami, kiedy w kościele obowiązuje niedzielny porządek mszalny). W niedzielę mszę świętą konwentualną odprawiamy o godz. 12:00. Intencje na msze święte konwentualne można zamawiać przez internet. Z siedmiodniowym wyprzedzeniem można wybrać datę mszy świętej.
- Zbiorowe za zmarłych, tzw. msze święte “roczne” — jeden z ojców odprawia jedną mszę świętą w intencji wielu zmarłych, których imiona zostały wypisane na kartkach wypominkowych. Taką msze świętą sprawujemy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30. Przed tą mszą św. o godz. 18-tej modlimy się na różańcu w intencji za zmarłych. Taką intencję można zamawiać w zakrystii, na kartkach wypominkowych złożonych w kościele i przez formularz internetowy.
- Gregoriańska – czyli 30 następujących po sobie mszy świętych sprawowanych przez ojców z naszego klasztoru przez kolejne dni. Można je ofiarować tylko za jednego zmarłego. Ten rodzaj mszy świętych można zamawiać tylko w zakrystii lub pod numerem: +48 694 480 639.
Konto intencji mszalnych
Klasztor Ojców Dominikanów w Sandomierzu
Staromiejska 3
27-600 Sandomierz
Przelewy w złotówkach
Numer rachunku:
41 1240 2786 1111 0011 1558 0463
Nazwa banku:
Bank Pekao SA
Przelewy zagraniczne (w innych walutach np. euro, funty)
Numer rachunku:
IBAN: PL 57 1240 2786 1978 0011 1558 0766
BIC/SWIFT CODE: PKOPPLPW
The Bank Name:
Bank Pekao SA
Formularz kontaktowy – zamawianie intencji przez internet
Poniżej znajdziesz formularz do złożenia intencji. Jeśli formularz zamawiania mszy jest nieaktywny, można zamówić intencję mszalną wysyłając wiadomość na adres: [email protected]
Formularz intencyjny
Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione.
Formularz służy wyłącznie do zamawiania intencji mszalnych. Jeśli chcesz wysłać wiadomość w innej sprawie, przejdź do zakładki Kontakt
Po co zamawiać Mszę świętą?
W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Wszystkie one ustępują jednak, co do wartości Mszy świętej. W Eucharystii, bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas i przywraca nam nowe życie. Jest to, więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski.
Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.
Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?
Intencją mszalną można, więc objąć żywych – siebie, naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu.
Możemy się także modlić za naszych zmarłych, – aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba.
Możemy się modlić także w intencjach ogólnych – za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny itp.
Ile to kosztuje?
Dawniej dawano dziesięcinę z własnych dochodów, teraz dajemy, „co łaska”. Dajemy na tacę – w ten sposób utrzymujemy kościół – możemy dzięki tej ofiarności dbać o jego wygląd i stan materialny.
Kiedy prosimy o odprawienie Mszy św., dołączamy ofiarę. Nie jest to zapłata za modlitwę; Msza św. jest za darmo – cenę zapłacił Chrystus. Ofiara jest podstawowym źródłem utrzymania braci z klasztoru, to rodzaj odpowiedzialności za Kościół, a zapewne też wyraz troski i sposób dzielenia się tym, co się posiada.