Drodzy Przyjaciele!

W marcu nadeszła epidemia. Od samego początku prosimy, żebyście zostali w domach maksymalnie, jak tylko się da. Początkowo odprawialiśmy jeszcze msze św. i słuchaliśmy spowiedzi w dni powszednie. Kościół był otwarty dla przychodzących na chwilę modlitwy. Każdego dnia przychodziło kilka, czasem kilkanaście osób. W niedzielę 22 marca, wiedząc, że epidemia się rozszerza (wirus zaatakował m.in. naszych współbraci w rzeszowskim klasztorze), postanowiliśmy na pewien czas w ogóle zamknąć kościół św. Jakuba.

Codziennie jednak odprawiamy msze św. w kaplicy klasztornej we wszystkich powierzonych nam na dany dzień intencjach. Od niedzieli 29 marca transmitujemy na Facebooku (fb Dominikanie Sandomierz) dodatkowe msze: w dni powszednie o godz. 18, w niedziele o godz. 14. Przygotowujemy się do kolejnych transmisji (dzięki pomocy regionalnej telewizji tsa24.com) oraz planujemy otwarcie kościoła na osobistą modlitwę w czasie świątecznym.

Potrzebujemy obecnie Waszego wsparcia. Prosimy Was, drodzy Przyjaciele, o przekazanie funduszy na konkretny cel – część rachunków za prąd, którym ogrzewaliśmy kościół w minionym okresie zimowym. Zbiórkę na ten cel mieliśmy zaplanowaną na 15 marca w kościele, ale już wtedy odwołaliśmy wszystkie niedzielne msze. Wiemy, że prawie każdemu jest ciężko. Dlatego prosimy o konkretną kwotę 15.000, bo tyle jeszcze zostało do opłacenia. Będziemy ją zbierać albo bezpośrednio na nasze konto bankowe albo przez stronę zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/6htrjg), gdzie można użyć m.in. karty płatniczej.

Bardzo liczmy na Waszą pomoc. Szczęść Boże.

Numer konta klasztoru: Klasztor OO. Dominikanów w Sandomierzu

Nest Bank 29 2530 0008 2082 1041 9794 0002

Zbiórka internetowa na zrzutka.pl (cel: 13.000 zł)

https://zrzutka.pl/6htrjg