1. Dziś 2 lutego przypada, najbardziej prawdopodobna data zamordowania przez Tatarów naszych Współbraci męczenników: 49 błogosławionych dominikanów z klasztoru św. Jakuba z przeorem Sadokiem. Stało się to w 1260 roku, a zatem dziś przypada 760. rocznica.
Przez cały rok zapraszamy na Mszę św. ku czci Męczenników w środy na godz. 18:30. Po mszy możliwość ucałowania relikwii Błogosławionych. Cały czas można też składać do skrzynki przed Kaplicą Męczenników wypisane na kartkach intencje z prośbą o wstawiennictwo. W tych intencjach sprawujemy środową mszę wotywną ku czci Błogosławionych Braci.

2. Zapraszamy jutro 3 lutego, w pierwszy poniedziałek miesiąca, na godz. 18:30 na Mszę św. w cyklu rocznym, sprawowaną za zmarłych poleconych w wypominkach. Modlitwę za zmarłych rozpoczniemy różańcem o godz. 18:00.
Po wieczornej mszy zapraszamy na próbę chóru.

3. W środę po wieczornej mszy, sprawowanej ku czci Męczenników Sandomierskich, spotkanie grupy ‘Pogłębianie wiary’. Czytamy i rozmawiamy na temat dokumentu papieża Franciszka na temat świętości. W czwartek o godz. 19 spotkanie grupy biblijnej.

4. W najbliższą sobotę 8 lutego po Mszy św. o godz. 9:00 koronka do Bożego Miłosierdzia w intencjach grupy ModlitwaRazem.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w katechezach neokatechumenatu, który rozwija swe działanie na terenie Sandomierza. Katechezy wprowadzające odbędą się przy parafii Nawrócenia św. Pawła. Pierwsze spotkanie w kościele św. Pawła w poniedziałek 10 lutego o godz. 19:00.

6. W prezbiterium naszego kościoła można zobaczyć wystawę grafiki prezentującą Camino de Santiago – Szlak św. Jakuba. Inauguracja wystawy miała miejsce w 2018 roku w Bostonie. W pierwszym półroczu bieżącego roku trafiła do Polski. U nas będzie prezentowana w lutym i marcu. Wystawa stanowi przygotowanie do jubileuszowego Roku Jakubowego 2021.