1. Zbliża się dzień naszego Patrona – św. Jakuba Apostoła, który przypada w środę 25 lipca. Kameralne świętowanie rozpoczniemy w najbliższą sobotę, 21 lipca. Zapraszamy do modlitwy na Mszy św. o godz. 19:00. Będziemy ją sprawować w intencji winiarzy i sadowników z Ziemi Sandomierskiej. Wraz z odnową naszej średniowiecznej winnicy św. Jakub stał się bowiem opiekunem prac sadowniczych w naszym regionie.

W niedzielę 22 lipca zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12:00. Poświęcimy wtedy nową ikonę naszego Patrona. Przy tej okazji, chcemy bardzo gorąco podziękować za Waszą pomoc w ufundowaniu ikony św. Jakuba. W ubiegłą niedzielę o. Przeor zebrał na ten cel 5.817 złotych i 2 euro. Bóg zapłać!

We wrześniu przygotujemy na drewnie małe repliki ikony a w czasie odpustu Matki Bożej Różańcowej, 7 października, każdy z Fundatorów otrzyma poświęcony wizerunek św. Jakuba. Prosimy zachować na tę okoliczność kartki-cegiełki, które otrzymaliście podczas kwesty.

2. Krakowscy dominikanie zapraszają na pielgrzymkę dominikańską na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie.

3. Informujemy, że ośrodek rehabilitacji leczniczej Salus w Sandomierzu, w ramach kontraktu z NFZ (czyli bezpłatnie), uruchamia program rehabilitacji z dojazdem do domu pacjentów. Oferta jest skierowana zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły w gablocie.


» STARSZE WPISY