1. W przyszłą sobotę, 14 lipca, zapraszamy o 9:00 na Mszę św. w intencjach grupy ModlitwaRazem.
2. Krakowscy dominikanie zapraszają na pielgrzymkę dominikańską na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 3 do 9 sierpnia. Zapisy już się rozpoczęły. Szczegóły na plakacie.
3. Chcemy wyrazić wdzięczność patronowi naszego klasztoru i kościoła przez ufundowanie ikony św. Jakuba – Apostoła, Brata Pańskiego, patrona pielgrzymów, rycerzy i żebraków. Ikona zostanie przygotowana na 25 lipca i na stałe będzie wystawiona przed głównym ołtarzem kościoła, tak aby modlitwą przy niej prosić o wstawiennictwo Św. Jakuba. Jednocześnie ikona przypomni i podkreśli, że w naszej świątyni już w XIII wieku rozpoczynał się szlak pielgrzymi do Santiago de Compostella. Był to najdalej na Wschód wysunięty punkt startowy Drogi św. Jakuba w średniowiecznej Europie.
Po Mszach św. Ojcowie prowadzą dziś zbiórkę na pokrycie kosztów namalowania ikony. Każdy z naszych dobrodziejów – fundatorów otrzyma pamiątkową kartkę, którą będzie można zamienić na małą replikę ikony na deseczce. Reprodukcje tworzonej ikony św. Jakuba przygotujemy we wrześniu. Natomiast w niedzielę 7 października podczas odpustu Matki Bożej Różańcowej poświęcimy te małe ikony i rozdamy je wszystkim dzisiejszym fundatorom.


» STARSZE WPISY