1. Z radością witamy nowego Ojca dominikanina Macieja. O. Maciej Kosiec przeprowadził się do Sandomierza z Warszawy, gdzie się urodził, a dziś rozpoczyna swą misję w naszym klasztorze.

2. W przyszłą sobotę, 7 lipca, zapraszamy na Czuwanie Maryjne, które rozpocznie się modlitwą na Różańcu o godz. 18. Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 19. Po mszy Apel jasnogórski oraz indywidualne błogosławieństwo.

3. Już teraz zapowiadamy, że po wakacjach, od września tego roku, zmieniamy porę wieczornej mszy św. w dni powszednie na godzinę 18:30. Od września 18:30 będzie już stałą godziną mszy św. odprawianej o tej porze przez cały rok od poniedziałku do soboty, bez żadnych zmian na okres letni czy zimowy.

4. Zbliża się święto patrona naszego kościoła, św. Jakuba Starszego, Apostoła, Brata Pańskiego, patrona pielgrzymów, rycerzy i żebraków. Liturgicznie przypada ono na 25 lipca. Świętowanie dnia Jakuba rozpoczniemy kilka dni wcześniej, organizując mały odpust w sobotę-niedzielę 21-22 lipca.
W tym roku chcemy wyrazić wdzięczność patronowi naszego klasztoru i kościoła przez ufundowanie ikony św. Jakuba. Ikona zostanie przygotowana na tegoroczny odpust, a na stałe będzie wystawiona przed głównym ołtarzem kościoła, tak aby modlitwą przy niej podkreślić nasz związek ze Świętym oraz prosić o jego wstawiennictwo i opiekę nad nami, pielgrzymującymi po drogach życia. Za tydzień w niedzielę (8 lipca), po każdej mszy św., Ojcowie będą prowadzić zbiórkę na rzecz ufundowania tej ikony.


» STARSZE WPISY