1. Dziś dalsza część świętowania pamiątki męczeństwa błogosławionego Sadoka i współbraci Dominikanów, Męczenników Sandomierskich, którzy zginęli w tym kościele z rąk Tatarów w 1260 roku. Kult męczenników zatwierdzili papieże. Jeszcze pod koniec XIII wieku papież Bonifacy VIII udzielił odpustu wszystkim pielgrzymującym do miejsca męczeństwa, którym jest nasze dominikańskie Sanktuarium w Sandomierzu w kościele św. Jakuba. Na początku XIX wieku papież Pius VII ogłosił Męczenników błogosławionymi.

Pomiędzy popołudniowymi i wieczornymi Mszami zapraszamy na festyn. Można nabyć cegiełki przedstawiające urnę ze szczątkami Męczenników oraz główny Relikwiarz. Wszystkich ofiarodawców obejmujemy modlitwą podczas mszy św. konwentualnej w każdą środę. Finał festynu rozpocznie się o godzinie 20, kiedy na scenie przed klasztorem zagra zespół Armia.

2. W tym miesiącu z powodu przerwy letniej nie będzie się już odbywać spotkanie grupy ‘Pogłębianie wiary’.

3. W piątek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele msze o 9 i 19. Na 18.30 zapraszamy na różaniec i nabożeństwo. W tym dniu nie obowiązują żadne posty.

4. W sobotę, 9 czerwca, na Mszy św. o godz. 9 modlitwa w intencjach grupy ‘ModlitwaRazem’. Po mszy koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Zapraszamy do kawiarenki ‘Dominikańskie smaki’.


» STARSZE WPISY