1. Wraz z okresem letnim oraz odzyskaniem przez nasz klasztor rangi dominikańskiego konwentu wprowadzamy szereg zmian w porządku modlitwy w kościele.

Od maja spowiedź w dni powszednie trwa od 8:45 do 9:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00. W dni powszednie Różaniec w kaplicy Matki Bożej o godz. 18:30, przez najbliższy miesiąc będzie to nabożeństwo majowe. Następnie Msza święta konwentualna o godz. 19:00. W niedziele Różaniec, a w maju litania loretańska, po mszy św. o 9:15, czyli około 10:05.

Przez cały czas otwarta będzie kaplica z cudownym obrazem Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do modlitwy przy Jezusie Eucharystycznym i wizerunku Maryi, Opiekunki naszego Zakonu i Królowej Różańca.
Dyżur duszpasterski z możliwością rozmowy i spowiedzi od poniedziałku do soboty między 10:00 a 12:30. Wieczorem spowiedź między 18:30-19:00.

2. Zachęcamy do włączenia się w dzieło odnowienia naszego średniowiecznego klasztoru. Od tego tygodnia w punkcie informacyjnym będzie można nabyć cegiełki, w formie małych foto-obrazów na drewnie. Dochód z cegiełek przeznaczony będzie w pierwszej kolejności na prace archeologiczne i zabezpieczenie trzynastowiecznej piwnicy romańskiej o szczególnej wartości zabytkowej i użytkowej. Wszystkich ofiarodawców obejmujemy modlitwą podczas mszy św. konwentualnej w każdą środę.

3. W środę 2 maja po mszy o godz. 18 spotkanie grupy ‘Pogłębianie wiary’ na temat ekonomicznego utrzymania Kościoła. W czwartek 3 maja niedzielny porządek mszy. W pierwszą sobotę miesiąca 5 maja zapraszamy na godz. 18 do naszego Sanktuarium Matki Bożej na czuwanie Maryjne. W programie: Różaniec, litania loretańska, Msza św., apel jasnogórski, indywidualne błogosławieństwo. W niedzielę 6 maja zmiana tajemnic różańcowych na mszy św. o 9:15.

4. Przypominamy, że działa już kawiarenka ‘Dominikańskie smaki’. Jednocześnie informujemy, że na podwórzu klasztoru dostępna będzie nowa całoroczna toaleta.


» STARSZE WPISY