1. Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc naszą scholę swoim głosem lub innymi zdolnościami w przygotowaniu Triduum paschalnego zapraszamy we wtorek o godz. 18.00 do sali duszpasterskiej.

2. W środę po Mszy św. wieczornej grupa Pogłębianie Wiary zaprasza na spotkanie pt.: Jak zapobiec rozpowszechnianiu „fałszywych wiadomości”, które ludziom przynoszą tak wiele spustoszenia? Spotkanie potrwa jedną godzinę.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej z cyklu: Mężczyźni w Biblii. Temat spotkania: Król Dawid.

4. W piątek spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży o godz. 15.30.

5. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne, które sprawujemy: Drogę Krzyżową w każdy piątek o po Mszy św. o godz. 18.00; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.

6. W punkcie informacyjnym kościoła można nabyć świąteczne baranki Paschalne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działalności Caritas naszej diecezji.

7. Zachęcamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegóły w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1374.

8. Z radością informujemy, że Kapituła Polskiej Prowincji Dominikanów, która odbyła się w tym roku w Krakowie, przywróciła naszemu klasztorowi rangę Konwentu utraconą wraz z kasatą w 1864 roku. Dla naszego Klasztoru jest to wydarzenie historyczne. W związku z tym na mocy naszego prawa wygasła kadencja dotychczasowego przełożonego i przystąpiliśmy do wyboru przeora dla naszego Konwentu. Został nim o. Marcin Lisak OP, wybrany przez tutejszą wspólnotę. Objęcie urzędu odbyło się w sobotę 10 marca 2018 roku. Ojca Przeora polecamy Waszym modlitwom.
Dotychczasowemu przełożonemu o. Michałowi Śliżowi bardzo dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie i kościele, a także prosimy Was o modlitwę za niego, by Pan Bóg prowadził go dalej drogami powołania. O. Michał odprawi na pożegnanie Mszę św. w najbliższą niedzielę 18 marca o godz. 19.00.


» STARSZE WPISY