1. Dziś w kościele katedralnym obchodzimy odpust bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej diecezji oraz rozpoczęcie Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. Liturgiczną Uroczystość bł. Wincentego Kadłubka przeżywać będziemy w poniedziałek.

2. Także w poniedziałek Duszpasterstwo 2/3 zaprasza na Mszę św. i film pt.: Przełęcz Ocalonych. Po filmie dyskusja.

3. Próba Dominikańskiego Chóru Rodzinnego we wtorek o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4. Także we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.

5. Grupa Biblijna zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej podczas którego omówiony będzie temat: Znaczenie chrztu św. dla życia duchowego. Spotkanie ma charakter otwarty, a poprowadzi je o. Stanisław.

6. W piątek o 15.30 spotkanie duszpasterstwa młodzieży. Schola młodzieżowa zaprasza w sobotę o godz. 18.30.

7. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za członków internetowej grupy modlitewnej „ModlitwaRazem” oraz w ich intencjach. Po Mszy – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8. W przyszłą niedzielę 15 października zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Wiesławą Karczewską-Grabias, która zaprezentuje swoją nową książkę pt. „Przetrwać czas nieludzki… Opowieść o Zofii Kołeckiej Fugiel”. Spotkanie odbędzie się na krużganku klasztornym bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy.

9. Zachęcamy do dołączenia do Róż Różańcowych przy naszym Sanktuarium. Członkowie Żywego Różańca codziennie odmawiają jedną tajemnicę Różańca w podanej intencji. Zapisy w punkcie informacyjnym kościoła.

10. Do skrzynki przy wyjściu z kościoła składać już można kartki wypominkowe z imionami naszych zmarłych, za których sprawować będziemy Mszę św. przez cały rok w każdy poniedziałek o godz. 9.00. Kartki można zabrać z tylnych ławek kościoła. Istnieje także możliwość złożenia kartki wypominkowej przez internet wypełniając specjalny formularz na naszej stronie internetowej.

11. Z radością informujemy, że od 1 października do naszej wspólnoty klasztornej dołączył o. Włodzimierz Wieczorek, który do tej pory posługiwał w naszym klasztorze w Lublinie. O. Włodzimierza polecamy waszym modlitwom.


» STARSZE WPISY