Zapraszamy wszystkich chętnych!

Pielgrzymka do: Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie koło Tarnowa, Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie i Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach.

Szczegóły wyjazdu:

Zapisy w Punkcie Informacyjnym w kościele św. Jakuba przy ulicy Staromiejskiej 3, (Szczegóły pod Tel. kom.: +48 733 680 556) codziennie od 10 do 18. Potwierdzeniem zapisu jest wpłata.

Koszt pielgrzymki 35 zł/osobę – koszt ten obejmuje przejazd w obie strony, ubezpieczenie uczestników, opłatę za przewodnika i sprzęt nagłaśniający podczas drogi krzyżowej, ofiarę za Mszę Świętą w Sanktuarium bł. Karoliny, jak również opłatę za przewodnika w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach oraz kawę i herbatę podczas posiłku południowego. Posiłek ten będzie możliwy przy Sanktuarium bł. Karoliny gdzie znajduje się miejsce do tego przeznaczone. Będą wypiekane pizzę dla zwiedzających. Koszt jednej pizzy to około 7zł – 10zł. (poza kosztem wyjazdu). Można też zabrać własny prowiant.

Wyjazd o godz. 8.00. Zbiórka w pobliżu „Karczmy Zamkowej” ul. Krakowska 4.

Trasa pielgrzymki:

Sandomierz – Zabawa (Sanktuarium: bł. Karolina Kózkówna. Oprowadzanie po sanktuarium wraz z przewodnikiem (przewodnik przedstawia zwiedzającym osobę bł. Karoliny i opowiada o Jej życiu) zaraz po nim ok godz. 11.00 – Msza św.

  • Przejazd z sanktuarium do miejsca drogi krzyżowej około 10 minut autobusem. Na miejscu przyjazdu znajduje się dom bł. Karoliny. W pobliżu domu, jest możliwość nabycia pamiątek związanych z tym miejscem.
  • Pierwsza stacja drogi krzyżowej (droga krzyżowa prowadzi przez las) znajduje się kilka metrów od domu bł. Karoliny. Czas przejścia drogi krzyżowej, średnim tempem wynosi około 1h 30min trasa obejmuje około 2,60 km
  • Około godz. 14.00 przerwa na posiłek
  • Od godz. 15.00 spędzimy 1 godzinę na spotkanie tematyczne (Nie człowiek decyduje.)
  • Zabawa – Szczepanów. Około godziny 16.30 wyjazd do Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie i tam kwadrans na modlitwę.
  • Szczepanów – Rytwiany. W drodze powrotnej zajedziemy do Rytwian do Pustelni Złotego Lasu, gdzie przewidziane jest zwiedzanie kościoła oraz pustelni z przewodnikiem.
  • Rytwiany – Sandomierz. Powrót do Sandomierza ok godz. 20.00