1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. bp Piotr Jarecki z Warszawy, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie i polecamy waszej modlitwie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dziś na każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. konferencja. Rekolekcje transmitowane będą na żywo za pośrednictwem strony internetowej www.ModlitwaRazem.pl. Przy tej okazji dziękujemy Panu Eugeniuszowi, który nam udostępnia sprzęt do transmisji oraz operatorom transmisji.

2. Zachęcamy by w tym świętym czasie łaski skorzystać z sakramentu pojednania. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Rachunek sumienia” – pomoc w przygotowaniu się do spowiedzi, przeznaczona dla dorosłych i młodzieży.

3. W związku z rekolekcjami do środy włącznie nie będą odbywać się spotkania duszpasterskie.

4. Zgodnie z tegorocznym kalendarzem liturgicznym Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny obchodzić będziemy w poniedziałek. Msze św. w tym dniu sprawować będziemy o godz. 9.00 i 18.00.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej Grupa Biblijna zaprasza na spotkanie pt.: Oddziaływanie Ducha Św. na chrześcijanina. Spotkanie poprowadzi o. Stanisław.

6. W piątek Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza uczniów Gimnazjów i Szkół Średnich na spotkanie o godz. 15.30.

7. Także w piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.30.

8. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. w tym dniu.

9. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Podczas nabożeństwa przypominać i zgłębiać będziemy prawdę o rzeczach ostatecznych człowieka na podstawie Katechizmu.

10. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na rzecz nowych organów do naszego kościoła. Można jeszcze wesprzeć tę inwestycję modlitewnie lub materialnie składając ofiarę do skrzynki przy wyjściu z kościoła lub wpłatą na konto klasztorne z dopiskiem ORGANY.

11. Przed czwartą Niedzielę Wielkiego Postu z piątku na sobotę (24/25.03) w kościele Ducha Św. od godz. 17.00 przez 24 godziny trwać będzie spowiedź połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu w ramach czuwania 24 godziny dla Pana. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i wspólnej adoracji.

12. Diecezjalny Duszpasterz Niesakramentalnych Związków Małżeńskich zaprasza osoby żyjące w małżeństwach niesakramentalnych na Rekolekcje Wielkopostne. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

13. W niedzielę za tydzień, 26 marca przechodzimy na czas letni. Przestawiamy zegarek o godzinę do przodu. Śpimy o godzinę krócej!