1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Duszpasterstwo 2/3 zaprasza na Adorację z medytacją.

2. Próba Dominikańskiego Chóru Rodzinnego we wtorek o godz. 18.15 w sali duszpasterskiej.

3. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 9.00, 16.00 i 18.00.

4. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który dotyczy Wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia (kan. 1251 KPK). Wszystkich tych, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Także w środę grupa Pogłębianie Wiary zaprasza na ciąg dalszy spotkanie pt.: Trudne relacje z teściami. Początek spotkania godz. 18.45. Spotkanie potrwa jedną godzinę.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Biblijnej z cyklu Kobiety w Biblii. Temat spotkania: Maria z Magdali. Spotkanie poprowadzi o. Marek.

7. W piątek Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza uczniów Gimnazjów i Szkół Średnich na spotkanie o godz. 15.30.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej sprawować będziemy w piątek o godz. 18.30.

9. W pierwszą sobotę 4 marca zapraszamy na czuwanie Maryjne w naszym Sanktuarium. W programie: Różaniec, Msza św., krótka medytacja, o godz. 19.00 Apel Jasnogórski zakończony indywidualnym błogosławieństwem. Początek o godz. 17.00.

10. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Podczas nabożeństwa przypominać i zgłębiać będziemy prawdę o rzeczach ostatecznych człowieka na podstawie Katechizmu.

11. W najbliższym czasie mamy jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. w intencji próśb i podziękowań, w ważnych sprawach, w intencji bliskich nam osób, a także za naszych zmarłych. Za zmarłych odprawiamy także intencje gregoriańskie.

12. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na rzecz nowych organów do naszego kościoła. Można jeszcze wesprzeć tę inwestycję modlitewnie lub materialnie składając ofiarę do skrzynki przy wyjściu z kościoła lub wpłatą na konto klasztorne z dopiskiem ORGANY.

13. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę dekanalną do Niepokalanowa, grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Świątyni Opatrzności Bożej. Termin: 4 marca. Koszt: 50 zł. Zapisy w parafii Katedralnej.

14. Po konsultacji ze Strażą Miejską naszego miasta, mając na uwadze bezpieczeństwo przychodzących do naszego kościoła, a także okolicznych mieszkańców, zwracamy się do Państwa z prośbą o nieparkowanie pojazdów wzdłuż ogrodzenia kościoła (po stronie kościoła). Pojazdy pozostawiać można na placu klasztornym oraz po jednej stronie ul. Staromiejskiej tak jak na to pozwalają przepisy o ruchu drogowym oraz ustawione znaki drogowe.